Novice

Kdo je Heineken, ki je kupil laške pivovarje

Nizozemska pivovarska družba Heineken, ki je kupila Pivovarno Laško, je tretji največji pivovar na svetu. Po svetu je lastnik več kot 170 blagovnih znamk piva.

Kdo je Heineken, ki je kupil laške pivovarje

Po drugi svetovni vojni je Heineken kupil številne majhne pivovarske družbe, leta 1968 pa se je združil tudi s svojim največjim nizozemskim tekmecem Amstelom. To je bilo obdobje svetovnega širjenja nizozemskega pivovarja.

Z letno proizvodnjo več kot 170 milijonov hektolitrov piva je Heineken tretja največja pivovarska družba na svetu (Heineken zvari okoli 8,8 odstotka vsega piva na svetu na leto. Heineken ima že pivovarne v vseh naših sosedah: Brau Union v Avstriji, Heineken Italia v Italiji, Heineken Hungaria na Madžarskem in Karlovačka pivovara na Hrvaškem.

Več o tem tukaj.